Még több lehetőséggel
EFOP-3.2.9.-16-2016-00026
”Még több lehetőséggel”
- Célunk az iskolai szociális segítés bevezetése által a gyermekek, fiatalok, családok hátrányainak, veszélyeztetettségének csökkentése; olyan egyéni illetve csoportos prevenciós programokba való bevonásuk, amely elősegíti erkölcsi, pszichés és szellemi fejlődésüket.
- Célunk a szabadidő hasznos eltöltésének biztosításával a gyermekek, fiatalok elkerüljék az olyan közösségeket, ahol a drog, az alkohol, a dohányzás, és a kriminalizálódás veszélyeinek vannak kitéve.
- Cél továbbá a közösséghez való tartozás érzésének kielégítése; új kapcsolatok, baráti társaságok kialakulásában való segítségnyújtás; a gyermekkorúak, fiatalok lelki, mentális egészségének megőrzéséhez, fejlesztéséhez való hozzájárulás; a deviáns viselkedésminták kialakulásának megelőzése; a halmozottan hátrányos helyzetű, veszélyeztetett gyermekek szocializációjának elősegítése.
o Gondjaid vannak a tanulással?
o Úgy érzed, hogy nem értenek meg szüleid/tanáraid/osztálytársaid?
o Kívülállónak érzed magad az osztályban?
o Beilleszkedési problémáid vannak?
o Úgy érzed kilátástalan a helyzeted?
o Nincs kivel megbeszélni a gondjaidat?
o Zaklatnak az interneten?
o Vannak ötleteid, amit szeretnél másokkal is megosztani?
o Segítenél te is, de nem tudod, hogy kezdj hozzá?
Ha szeretnél beszélni valakivel, aki nem a tanárod és nem is szülő, bátran keress meg!
Várlak minden héten kedden 7:30-16:00-ig a Hőzső u. 39. és szerdán 7:30-16:00-ig a Szarvasi u. 42. szám alatt.
Intézmény neve:
Békés Városi Szociális Szolgáltató Központ
Intézmény igazgatója: Kádasné Öreg Julianna
Székhelye:
Cím: 5630 Békés, Jantyik Mátyás utca 1.
elérhetősége: +36-66-411-562, bvszszk@gmail.com
Telephely:
Család- és Gyermekjóléti Központ
vezetője: Fazekas Ágnes
Cím: 5630 Békés, Széchenyi tér 15.
Telefonszám: +36-66-414-840
Készenléti Ügyelet:
Telefonszám: +36-20-619-7071
Óvodai és iskolai szociális segítő neve:
Dancs Emese
Telefonszám: +36-20-484-7428
Gál Ferenc Egyetem Technikum, Szakképző Iskola, Gimnázium és Kollégium
5630 Békés, Hőzső utca 39.
5630 Békés, Szarvasi út 42/1.
5630 Békés, Petőfi u. 7.
Tájékoztató az
óvodai és iskolai szociális segítő tevékenységről
Milyen problémával lehet a szociális segítőhöz fordulni?
- Iskolához köthető problémák pl. szorongás, tanulási nehézségek, motiválatlanság, konfliktus az iskolatársakkal, konfliktus a pedagógusokkal, magatartási problémák.
- Gyermeknevelési kérdésekben pl. önállótlanság, szófogadás kérdése, otthoni feladatok és leckeírás, szülő-gyermek viszonya konfliktusos.
- Családon belüli problémák pl. bántalmazás, szülők közötti veszekedés, válás, veszteség, anyagi nehézségek, túlzott alkoholfogyasztás, szerhasználat.
Hogyan tud segíteni az óvodai és iskolai szociális segítő?
- Egyéni tanácsadás, segítő beszélgetés tanulóknak, segítségnyújtás a probléma kezelésben: cél a diákok támogatása a számukra nehézséget okozó élethelyzetek kezelésében.
- Tanácsadás szülőknek a gyermeknevelés és a családi élet más problémát okozó területein, iskolai problémák kapcsán segíti a szülőket az enyhébb családi nehézségek kezelésében, elsődlegesen a gyermeknevelés nehézségeiben.
- Részvétel a szülő és a pedagógus közötti megbeszélésen: a szülő, a pedagógus vagy mindketten kérhetik, hogy a szociális segítő legyen jelen a megbeszélésen.
- Közvetítés tanár-diák, szülő-gyermek kapcsolatban: a szociális segítő közvetítőként segíti a nehézséget okozó konfliktusok megbeszélését és rendezését.
- Információnyújtás elérhető szolgáltatásokról (pedagógiai, pszichés, szociális), jogokról, a szociális rendszer működéséről, segítségnyújtás az ügyintézésben; szükség esetén tájékoztatást nyújt a szociális ellátásokról és intézményekről, és az ezekben szokásos eljárásokról, és lehetőségekről, segít az ügyintézésben pl. kapcsolatfelvétel, időpont egyeztetés, nyomtatványok kitöltésében.
- Közvetítés szolgáltatásokhoz: a probléma jellegétől függően, javaslatot tesz a megfelelő intézménnyel való kapcsolatfelvételre, és segítséget nyújt a kapcsolat kialakításában.
- Súlyos veszélyeztető helyzetben, elhúzódó családi konfliktusok esetén, mint jelzőrendszeri tag delegálja a családot a család- és gyermekjóléti szolgálathoz.
Az óvodai és iskolai szociális segítőt a gyermekek és a szülők önként is megkereshetik, ha tanácsra van szükségük a problémájuk megoldásában.