Szeptember 30-án immár sokadik alkalommal rendezte meg iskolánk az Európai Diáksport Nap keretében a túranapot.
A túranap bevezető eseményeként minden résztvevő összeállt egy közös alakzatba, mely egy hatalmas 120-as számot formált, ezzel jelképezték azt, hogy iskolánk ebben az évben ünnepli a 120 éves fennállását – a csoportképről egy drónfelvétel is készült.
A túranapon az esős idő sem törte le a résztvevők kedvét, minden osztály egy-egy csapatot alkotva bizonyíthatta be, hogy tudásukkal és ügyességükkel minél több pontszámot tudnak összegyűjteni csapatuknak.
Az osztályok 4 túraútvonalon keresztül járták be a várost, egyebek között érintve az uszodát, a kajakházat, a grundot és a városunkban nemrég felavatott szabadtéri kondiparkokat. A különböző állomáshelyeken ügyességi, elméleti, illetve gyakorlati feladatokat kaptak a gyerekek, melyek egy része a sporttal kapcsolatos volt.
Mivel iskolánk csatlakozott a Honvéd Kadét Programhoz, így a fenti állomáshelyeken kívül a Honvéd Kadét Program tisztjei adtak elméleti és gyakorlati feladatokat a csapatoknak, ahol a gyerekeknek többek között gránátot kellett dobni, térképismereti feladatot megoldani, valamint honvédelmi kvízt kellett kitölteni.
Teljes Galéria a linken keresztül érhető el : https://www.facebook.com/media/set/?set=a.503389808463458&type=3